Сјајан старт репрезентације Србије на Европском првенству!

”Орлови” су вечерас у ”Пиониру” савладали Пољску резултатом 22:18 (11:7) и наговестили високе домете на овом такмичењу.

Наше рукометаше су у ”Пиониру” дочекале непопуњене трибине, а они су својим наступом током 60 минута игре потврдили да су заслужили много бољу подршку…

Ваљда ће им то београдска публика приуштити у наредним мечевима.
Било како било, од самог старта меча репрезентација Србије је наметнула свој ритам, предност је постепено расла и Пољацима ниједног тренутка није остављена нада да могу да избегну пораз на старту Европског првенства.
Посебно је расположен у првом полувремену био Иван Никчевић, који је у том периоду четири пута савладао противничког голмана, а затим је главну улогу преузео сјајни Марко Вујин.
Све време им је уливао сигурност и голман Дарко Станић, који је био на свом нивоу.
На полувремену, изабраници селектора Вуковића имали су четири гола предности (11:7), коју су у наставку врло брзо дуплирали – 16:8.
Висока предност омогућила је селектору Вуковићу да у финишу пружи прилику свим играчима.
На крају, 22:18 за репрезентацију Србије, уз по шест голова најефикаснијих Никчевића и Вујина, док је Илић постигао четири. Наравно, треба истаћи и одличног Дарка Станића, који је уписао 13 одбрана.
У другом колу репрезентација Србије састаје се са селекцијом Данске, првим фаворитом ове групе, али уз партију сличну вечерашњој, ”орлови” свакако неће бити у подређеном положају.