Лагано славље селекције Љубише Тумбаковића

Црна Гора није имала ни најмањих проблема са Литванијом на стадиону под Горицом, па након два два одиграна кола заузима лидерску позицију у групи Д захваљујући бољој гол-разлици у односу на Србију – 2:0 (2:0).

Најистакнутији играч меча био је првотимац Партизана Марко Јанковић, који је био изузетно расположен током највећег тока меча, постигао је други гол и направио још много проблема неубедљивој селекцији Едгараса Јанкаускаса.

Јанковић је био главни актер прве велике шансе за селекцију Љубише Тумбаковића у 20. минуту, док је 12 минута касније боља игра домаћина коначно крунисана голом Стефана Савића са беле тачке. Претходно је Леимонас играо руком након центаршута Јововића.

Црногорци су били задовољни са значајном залихом након првих 45 минута, па су у потпуности успорили ритам у наставку, али су и поред тога на истеку часа игре могли до трећег гола. Тада је поново у првом плану био Јанковић, који је добро извео корнер и на правом месту пронашао Симића, али је његов ударац завршио на стативи литванског гола.

Од играча Партизана у стартној постави био је и Небојша Косовић, док је у завршници меча заиграо и Александар Шћекић. Првотимац Црвене звезде Филип Стојковић одиграо је цео меч.

Црна Гора после два одиграна кола има четири бода и гол-разлику 2:0, док су Литванц једина селекција која је још увек без бодова. Наредни меч изабраници Љубише Тумбаковића играју против селекције Србије 11. октобра, такође у Подгорици.