Administrator 12/10/2018

Istorijski duel Crne Gore i Srbije, prvi fublaski od razjedinjenja bivše države, neki bi rekli bratski duel.

Crna Gora – Srbija 0:2 (0:1)
Strelac: 0:1 – Mitrović u 18. iz jedanaesterca, 0:2 – Mitrović u 81. minutu.
Stadion: Pod Goricom. Gledalaca: 10.000. Sudija: Đanluka Roki. Pomoćnici: Elenit Di Liberatore i Mauro Tonolini (svi iz Italije). Žuti kartoni: Lukić, Tadić (Srbija), Stojković, Vukčević, Janković (Crna Gora).
CRNA GORA: Petković, Marušić, Simić, Tomašević, Stojković (od 46. Janković), Šćekić (od 72. Ivanić), N. Vukčević, Jovović, Bećiraj, Vešović, Jovetić.
SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić (od 72. Jovičić), Tadić, Živković, Gaćinović (od 79. Milinković-Savić), Mitrović (od 90+3` Radonjić).

Srbija gostuje u okviru trećeg kola Grupe 4 C divizije Crnoj Gori u Podgorici. Duel zanimljiv sa više aspekata, ne samo fudbalskih.

Ali, pričajmo o sportskim motivima. Oba tima su posle dva kola na skoru od jedne pobede i jednog nerešenog ishoda, na čelu tabele, ispred Rumunije i autsajdera Litvanije.

Meč u Podgorici mogao bi mnogo toga da odluči, ali i ne mora. Pre će biti da bi mogao da nam ukaže na dalji razvoj dogđaja u ovoj grupi. Budite uz zurnal.rs i uživo pratite sva dešavanja sa meča pod Goricom.

Tok meča:

0` U startnoj postavi Srbije dva bvelika iznenađenja, umesto Filipa Kostića i Sergeja Milinković-Savića na teren će istrčati Andrija Živković i Mijat Gaćinović.

I kod Crnogoraca nekoliko iznenađenja, te će od starta na trenu biti N. Vukčević, Bećiraj i Jovović, a na klupi dvojac iz Partizana KosovićJanković, te Crnogorac rođen u Bačkom Jarku Ivanić.

8` Miran početak meča, bez preteranih uzbuđenja pred oba gola. Za sada je daleko zanimljivije na tribinama nego na terenu.

12` Poveo je kontru Mitrović, kratko je dodao do Gaćinovića, ovaj mu je odložio loptu, a napadač Srbije je šutirao sa 25 metara, vrlo loše, Simić je to lako izblokirao.

17` Protutnjao je Rodić u šesnaesterac Crnogoraca posle maestralnog dodavanja Tadića, srušio ga je saigrač iz Crvene zvezde Stojković, Roki je pokazao na belu tačku.

18` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Zanimljivo, penal nije izveo Dušan Tadić nego Aleksandar Mitrović. Napadač Orlova je bio neumoljiv, nastavio je da trese mreže za vođstvo Srbije u Podgorici – 0:1.

23` Prvi korner na meču, izvela ga je Crna Gora, ali prilično loše, nije bilo opasnosti po gol Dmitrovića.

31` Sjajna akcija i šansa za Srbiju da duplira vođstvo. Živković je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, centrirao, golman Petković je kratko odbio loptu, samo na nogu Tadiću, koji je šutirao, ali ne baš najbolje. Suviše je to ležerno učinio kapiten Orlova iz izgledne pozicije sa šest metara. Krenuli su potom Crnogorci u kontru, Rodić je to zaustavio prekršajem, a potom je Saša Lukić zbog opstrukcije igre, vrlo naivno, dobio uti karton.

36` Još jedan naivno dobijeni žuti karton za Orlove, ovoga puta kapitena Tadića, koji je šutnuo loptu nezadovoljan sudijskom odlukom.

42` Mitrović je centrirao, odbrana Crne Gore loše izbila loptu, samo do Lukića, ali je on sa 22-23 metra očajno šutirao.

45+2` Sudija Roki je poslao igrače u svlačionicu.

46` Prva izmena na meču, prvotimac Partizana Marko Janković je ušao u igru umesto Filipa Stojkovića iz Crvene zvezde.

53` Najbolja prilika za Crnu Goru, koja je daleko angažovanija od starta drugog poluvremena. Šutirao je Fatos Bećiraj sa 30 metara, Dmitrović se opružio koliko je dugačak, na sreću lopta je prohujala koji sanmtimetar pored njegovog gola.

54` Slobodan udarac za Srbiju izveo je Tadić, centrirao je na Rodića, koji je šutirao glavom, ali pravo u golmana Petkovića.

55` Kakva šansa za Orlove. Mitrović je oteo loptu Šćekiću, vukao je do 17 metara, probao je da šutira, jedan igrač odbrane domaćih je odbio loptu samo do Tadića, koji se nije baš najbolje snašao, a bio je u vrlo dobroj poziciji.

61` Prekršaj Vukčevića sa leđa na Tadiću, potom je i prigovorio Rokiju, koji mu je opravdano pokazao žuti karton.

71` Dobar pokušaj Crnogoraca, ponovo iz daljine, ovoga puta je sa 30 metara šutirao kapiten Jovetić, Dmitrović je iz dva pokušaja uspeo da ukroti taj udarac.

72` Prva izmena u srpskom timu, debitant Branko Jovičić je zamenio Sašu Lukića. Odmah reaguje i Tumbaković, koji je umesto Šćekića u igru ubacio Ivanića.

78` Crveni karton za Srbina na klupi Crne Gore Ljubišu Tumbakovića, koji je preterao u protestima, Roki mu to nije oprostio.

79` Sergej Milinković-Savić je u igri umesto Mijata Gaćinovića.

80` Poslednja izmena kod Sokolova, na terenu je Stefan Mugoša, van igre Fatos Bećiraj.

81` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Odlična akcija Orlova, Jovičić je oteo loptu domaćima, prosledio je do Živkovića na desnoj strani, ovaj je centrirao, Sergej je želeo da zahvati loptu petom, ispalo je odlično, kao da je propustio do Mitrović, a napadač gostiju je samo ubacio u tada već praznu mrežu – 0:2.

89` Solidan pokušaj Jovetića iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, ali za malo preko gola Dmitrovića.

90+3` Poslednja izmena na meču, umesto najboljeg pojedinca meča i vostrukog strelca Aleksandra Mitrovića, na terenu je Nemanja Radonjić. Četvrti sudija je prethodno pokazao šest minuta nadoknade.

90+4` Dobra akcija Srbije, Radonjić je bio u oontri, dodao do Tadića, ovaj posledio loptu do Živkovića, ali je prvotimac Benfike bio neprecizan.