Beli Orlovi Onlineshop

Небескоплави савладали Интер голом српског везисте у 13. минуту – 1:0

Други су више улагали, имају звучнија имена и на папиру боље тимове, али од свих озбиљних кандидата за пласман у Лигу шампиона чини се да римски Лацио игра најбољи фудбал у овом тренутку. Екипа Симонеа Инзагија не игра превише лепршаво, игра ону игру која у овом тренутку доноси резултат против снажних противника. Добро су постављени, одговорно се бране и чекају сваку прилику да казне отворени простор пред противничким голом. Једну такву искористили су ове вечери на Ђузепе Меаци, где су славили голом Сергеја Милинковић Савића из 13. минута игре – 1:0 (1:0).

Српском везисти у кључном тренутку утакмице сјајно је асистирао Луис Албертом, који је по ко зна који пут показао да са лоптом буквално може да уради све што помисли. Видео је да ће се Сергеј извући на другу стативу, а онда је пребацио комплетну одбрану домаћина и спаса за свемоћног Самира Хандановића у том тренутку није било. Свему томе претходио је један у низу убитачних контранапада Инзагијевог тима.

Интер је нападао готово читав меч, али је само у пар наврата било озбиљних проблема пред голом Стракоше. У финишу првог полувремена када је запретио Балде Кеита, а онда и средином другог полувремена када је неколико озбиљних напада повезао Матео Политано, али ниједан његово ударац није ишао у оквир гола гостију.

Са друге стране, Лацио се определио на контранападе, којих је највише било у првој половини другог полувремена, када су своје шансе пропуштали Каиседо и Имобиле. Сама завршница меча протекла је у грчевитом чувању гостујућег гола, Спалети је на терен послао Најнголана, Кандреву и Жоаа Марија, али није добио оно што је желео, а то је изједначење резултата.

Лацио са утакмицом мање у овим тренуцима има пет бодова мање од трећепласираног Интера, односно само три од четвртопласиранбог Милана. Римљани већ у среду имају тешко гостовање изузетно расположеном СПАЛ-у, док ће Интер у прилично незгодном тренутку на гостовање Ђенови.