Beli Orlovi Onlineshop

Ајнтрахт на крилима Срба угазио Швабе и избио на четврто место – 3:0 (1:0)

Ајнтрахт када крене не уме да стане. Тачније Филип Костић који је звезда вечери у граду на Мајни. Фантастични Крагујевчанин је наставио вечерас са бриљантним партијама и са још два гола обезбедио свом тиму вредан тријумф над Штутгартом од 3:0. Тријумф, иначе пети узастопни у Бундеслиги, лансирао је Орлове тамо где су желели да се нађу од самог почетка сезоне, на четврто место које води у Лигу шампиона.

Извео је Ади Хутер вечерас свој најбољи нападачки трио. И Јовић и Ребић и Але били су шпицу, трудили се, нападали дављеника у Бундеслиги, али је левоноги Србин био тај који им је украо славу. И видело се да је Филип са својим брзинским карактеристикама одмакао даље од свих, да жели да игра, да трчи, шутира, асистира, али и даје голове.

Два сјајна бега у 45. и 64. минуту у којима је дефанзивце Шваба оставио задихане иза њега била су му довољна да разгали препуни Валдштадион и стигне до бројке од пет голова у Бундеслиги ове сезоне. Посебно леп погодак био је онај други када га је Анте Ребић маестрално послужио, а рехабилитовани крилни фудбалер у маниру најбољих стрелаца рутински матирао истрчалог голмана Цилера за 2:0.

Покушавао је Штутгарт да уради нешто на овом мечу, претио повремено из полуконтри, али је и голман домаћих Кевин Трап био врло сигуран. Сваку дилему око коначног тријумфа отклонио је Лука Јовић у 85. минуту. Заслужио је млади голгетер да се упише у стрелце и буде награђен за константну упорност, а мајсторски је поспремио у мрежу лопту коју му је сервирао десни бек Дени да Коста.

Вредна победа за Ајнтрахт који је после сјајне серије тријумфа истиснуо Борусију из Менхенгладбаха из топ четири. Мијат Гаћиновић због повреде пете није био у протоколу, али ће се вечерас сигурно придружити саиграчима у слављу. У следећем колу Ајнтрахт игра са Шалкеом у гостима који упркос данашњем тријумфу није показао да је још изашао из кризе, па ће Орлови имати лепу шансу да се задрже у врху Бундеслиге. Заслужено.