Beli Orlovi Onlineshop

Ајнтрахт по ко зна који пут ове сезоне слави Луку Јовића! Голом са пенала у деветом минуту судијске надокнаде, млади српски нападач донео је три велика бода тиму из Франкфурта који је прегрмео можда и најтеже гостовање до краја сезоне. У Гелзенкирхену после 100 минута игре, Шалке – Ајнтрахт 1:2. Треба поменути још једну изврсну партију Филипа Костића који је асистирао за први погодак гостију, као и гол Марка Грујића, чија је Херта, додуше, неочекивано поражена у Берлину од Фортуне – 1:2.

Врхунац драме на Фелтинс арени догодио се у поодмаклој надокнади времена. Колико је Јовић заслужан за тријумф Ајнтрахта барем исто толико заслуга иде на рачун Филипа Костића, јер поред тога што је дивно упослио Анте Ребића крилни нападач нашег националног тима изнудио је и пенал. После његовог ударца лопта је погодила у руку једногф играча домаћег састава и арбитар је показао на белу тачку.

Лука Јовић показао је још једном од каквог је материјала саздан, стиснуо је петљу, ставио лопту на 11 метара, пришао с пуно самопоуздања и погодио под пречку. За 17. гол у сезони и пробој на друго место бундеслигашке листе стрелаца…

Мијата Гаћиновића није било у комбинацији за тим због повреде, док је Матија Настасић одиграо свих 90 минута за Шалке.

Марко Грујић уписао се по четврти пут у листу стрелаца ове сезоне, био је то изједначујући погодак за Берлинце у мечу са Дизелдорфом, међутим то није било довољно да се избегне пораз. Фортуна је по други пут повела преко Бенита Рамана и касније сачувала ту предност…

Фантастичан меч одиграли су Леверкузен и РБ Лајпциг на Бај арени. После сјајних 45 минута домаћег тима који је након два убедљива пораза наговестио да би тријумфом могао да се врати у борбу за Лигу шампиона, чета Ралфа Рангника очитала им је праву правцату фудбалску лекцију и виђени пораз претворила у победу. Погоцима Каија Хаверца Левер је имао 2:1 на полувремену, а онда је уследио велеобрт какав се не виђа често. До 63. минута невидљиви Тимо Вернер поравнао је на 2:2, Емил Форсберг са пенала погодио за 2:3, да би Матеус Куња велемајсторским голом ставио тачку на овај сусрет. Ролинг и шмекерска завршница “боцкањем” преко Храдецког.

Очекивана три бода узео је Волфзбург против отписаног Хановера – 3:1. Гости јесу повели, али нису имали снаге за нешто више. Два пута Ренато Стефен и Русион оправдали су Вуковима епитет фаворита. На крају, у утакмици која је могла да Штутгарту значајно повећа шансе за опстанак само 1:1. Нирнберг је чак водио на Мерцедес Бенц арени, да би Озан Кабак поставио коначних 1:1.