Beli Orlovi Onlineshop

Испод очекивања су били Никола Максимовић, Невен Суботић, Михаило Ристић и Немања Радоњић

Лука Миливојевић наставља да пружа стандардно добре партије и да немилосредно претвара пенале у голове. Српски фудбалер је на корак од рекорда Ендија Џонсона који је пре 14 година постигао 11 голова се беле тачке у једној сезони. Лука је стигао до 10 реализованих једанаестераца од 11 изведених. Хладнокрван је био и Лука Јовић који је у стилу великих голгетера извео пенал у последњем минуту судијске надонкаде. У листу стрелаца су се уписали и Марко Грујић и Дарко Лазовић који је постигао један од најлепших голова овог викенда. Добре партије су пружили Александар Коларов, Никола Миленковић, Матија Настасић, Вукашин Јовановић и Стефан Митровић. Испод очекивања су били Никола Максимовић, Невен Суботић, Михаило Ристић и Немања Радоњић.

ЕНГЛЕСКА

ЛУКА МИЛИВОЈЕВИЋ из недеље у недеље потврђује своју класу и није изненађење да се налази међу десет играча са њбојом просечном оценом у досадашњем делу шампионата. И против Њукасла, Лука је претворио најстрожу казну у гол и укњижио још једну седмицу у овој сезони. Сан је Луку назвао “снајпером” Кристала Паласа с беле тачке. Како и не би кад је капитен лондонског клуба, после промашеног пенала против Евертона, реализовао 10 једанаестераца и дели га само један пенал од рекорда Ендија Џонсона који је у сезони 2004/2005 једанаест пута затресао мрежу с пенала. На крају, Лука је изабран у Гардијанов тим викенда у Енгелској пошто су се рачунали и мечево у Премијер лиги, и мечеви у ФА Купу.

ИТАЛИЈА

ДАРКО ЛАЗОВИЋ је уз Горана Пандева био најбољи играч Ђенове на Сан Паолу против Наполија. Српски репрезентативац није постигао само прелеп гол већ је буквално господарио целим боком терена на којем је дејствовао и захваљујући њему се није осетио хендикеп Грифона који су више од сат времена играли с играчем мање. Дарко је од већине медија добио седмицу за свој наступ а од неких је проглашен и за најбољег актера меча, попут Коријере дело спорта који га је назвао “падронеом”, односно газдом на терену, .

Коријере прогласио Лазовића играчем утакмице Цаптион
ИВАН РАДОВАНОВИЋ је ушао у игру у последњих 15 минута и дао је свој допринос у освајању бода Ђенове који има велику специфичну тежину у борби за опстанак. Наш фудбалер је и поред мале минутаже од Газете зарадио 6 уз обазложење да је гарантовао снагу на средини терена Ђенови у завршници меча.

НИКОЛА МАКСИМОВИЋ, као и комплентан одбрана Наполија, са изузетком голмана Карнезиса, је подбацио. Пандев је радио шта је хтео у првом полувремену а у другом полувремену је мало фалило да постигне аутогол. Никола је од свих медија добио недовољну петицу.

НИКОЛА МИЛЕНКОВИЋ је био једини играч који је заслужио прелазну оцену у очајној Фјорентини против Фрозинонеа. Газета је Миленковићу дала шестицу и прогласила га за најбољег, односно најмање лошег, у редовима Пиолијевог тима. “Никола је водио рат са свим нападачима Фрозинонеа и једини је у одбрани Љубичастих који је излазио као победник. С времена на време је претеривао у показивању своје физичке супериорности. У завршници меча је чак покушавао да постигне гол”, оправдала је Газета своју оцену.

СЕРГЕЈ МИЛИНКОВИЋ САВИЋ је ушао у игру тек средином другог полувремена. Приказаном игром Сергеј је потврдио колико је Симоне Инзаги погрешио што га је оставио на клупи. Српски фудбалер је за 20 минута имао неколико запажених акција, створио је неколико шанси за своје саиграче а Консиљи му је волшебно парадом негирао радост постигнутог гола. Од извештача са меча је добио углавном 6 или 6,5.

АЛЕКСАНДАР КОЛАРОВ се вратио у форму против Сампдорије на Марасију и резултати су се одмах видели, како на тарену тако и на коначном исходу. Рома је победила и после више од два месеца успела је да сачува своју мрежу. Капитен репрезентације Србије је оцењен са врло добрих 6,5 уз образложење да је извео сијасет добрих центаршутева а да је у дефанзиви зналачки играо на искуство. Једина мана је што је “пожутео” и неће моћи да игра против Удинезеа због картона.

НЕМАЧКА

ЛУКА ЈОВИЋ се поново уписао у листу стрелаца. Овог пута је хладнокрвно извео пенал у последњем минуту меча који је дао победу Ајнтрахту против Шалкеа 2-1 у Гелзенкирхену. Лука је могао да постигне гол и на самом старту меча али је имао несрећу да голмана Нибела, који није видео фудбал, лопта погоди у раме. Српски голгетер је оцењен добром тројком.

ФИЛИП КОСТИЋ је ставио свој печат и на овај тријумф Ајнтрахта против Шалкеа. Наш репрезентативац је лансирао Анта Ребића сервирајући му лопту као на тацни за водећи гол тима из Франкфурта. По обичају, Филип је био стална претња по десном боку за Шалке. Попут Јовића и Костић је добио углавном тројку.

МАТИЈА НАСТАСИЋ може да се теши, барем када су у питању оцене извештача, да није изгубио персонални дерби са својим земљацима Костићем и Јовићем. Матија је зарадио тројку иако је његов тим изгубио. Уз голмана Нибела и Стамбулија је био најбољи играчк Шалкеа.

МАРКО ГРУЈИЋ је био један од ретких фудбалера Херте који су зарадили прелазну оцену на мечу који је тим из Берлина изгубио на свом стадиону од Фортуне из Дизелдорфа. Грујић је постигао свој четврти гол у Бундеслиги ове сезоне али то није било довољно да се избегне пораз. Марко је углавном добио 4 од немачких извештача.

ШПАНИЈА

МАРКО ДМИТРОВИЋ је поделио шпанске извештаче својом представом на Сантјаго Бернабеу. Марка и Ас су му дали по једну звездицу односно пик док су Мундо Депортиво и Спорт дали дијаметрално супротне оцене: Мундо му је дао две звездице а за Спорт је Дмитровић био најлошији на терену и дали су му четворку. Марка је у образложењу своје једне звездице навела: “Спасао је Еибар волшебном одбраном Бенземиног шута али се показало да су за њега набачене лопте и даље велики проболем”.

Дмитровић поделио шпанске извештаче

НЕМАЊА МАКСИМОВИЋ није бриљирао против Атлетик Билбаа судећи по оценама шпанских спортских дневника. За Ас и Марку је био као и већина играча Хетафеа са изузетком Анхела и Портиља који су уласком у игру променили исход меча док је за каталонски Спорт Немања био међу мање запаженим актерима мадридског тима и добио је мршаву петицу.

ФРАНЦУСКА

НЕМАЊА РАДОЊИЋ није искористио прилику која му се указала против Бордоа. Наш репрезентативац је био међу играчима Марсеја који су највише разочарали. Лекип му је дао тројку уз образложење да је скривио пенал те да је дувала промаја по његовом боку у одбрамбеној фази док у нападу није успео да обезбеди континуитет у игри Гарсијиног тима.

ВУКАШИН ЈОВАНОВИЋ је био међу бољим играчима Бордоа који су победили фаворизовани Марсеј 2:0. Истина Лекип је био строг и дао му је једва прелазну оцену за француске параметре (петицу) али су зато други били издашнији оцењујући његову партију са 6,5. Лекип је ипак у свом образложењу оцене признао да је Вукашин био поуздан у дуелима као и да је показао квалитет да започне акције свог тима.

НЕВЕН СУБОТИЋ је имао још један лош викенд у дресу Сент Етјена. Лекип, али и други медији, су га прогласили за најлошијег актера меча. Некадашњи репрезентативац Србије добио је тројку уз оцену да је његов меч био разочаравајући. Француски спортски дневник тврди да је Суботић у стрмоглавом паду форме од повратка на терен после повреде и да је све више разоружавајућа његова спорост у игри.

МИХАИЛО РИСТИЋ је добио најслабију оцену у редовима Монпељеа против Нице. Ристић је за 60 минута проведених на терену добио углавном тројку уз образложење да се није много видео по левој страни коју је покривао.

ПЕТАР ШКУЛЕТИЋ је ушао у игру у последњих 10 минута и није успео да спречи пораз свог тима против Нице.

СТЕФАН МИТРОВИЋ је одиграо капитенски меч против најјачег тима у Француској и допринео је да Стразбур уздигнуте главе напусти Парк Принчева ремизирајући са ПСЖ-ом 2:2. Српски дефанзивац је добио углавном добру шестицу или 6,5 уз констатацију да је био све бољи на терену како је меч одмицао.