Репрезентација Србије остала је без крунисања после успеха у Ослу, мада утакмица Лиге нација против Мађарске сигурно нема значај као окршај са Норвешком, нити попут предстојећег дуела са Шкотском вредног пласмана на ПЕ 12. новембра.

Србија – Мађарска 0:1 (0:1)Стрелац: 0:1 – Кењвеш у 20. минуту. Стадион: „Рајко Митић“. Играно без присуства гледалаца. Судија: Сандро Шарер. Помоћници: Стефан де Алмеида и Јонас Ерни (сви из Швајцарске). Жути картони: Павловић, Младеновић, Лукић (Србија), Газдаг, Нађи, Шалаи, Калмар (Мађарска).СРБИЈА: Рајковић, С. Митровић, Миленковић, Павловић, Гаћиновић (од 66. Влаховић), Гудељ, Миливојевић (од 46. Лукић), Младеновић, Тадић, Љајић (од 46. Радоњић), Јовић.МАЂАРСКА: Гулаши, Ботка, Ланг, Шалаи, Беше (од 56. Орбан), Газдаг (од 76. Шефер), Нађи, Калмар, Ханђа (од 46. Холендер), Коњивеш )од 64. Салаи), Николић (од 76. Него).

РПромењен састав и поклоњен гол комшијама у раној фази меча утицали су на променљиву игру и недостатак бодова у другом сусрету ове јесени у Београду. За знатно бољу игру у наставку у односу на првих 45 минута Орлови нису награђени бар бодом: Србија – Мађарска 0:1 (0:0).

Као што се и очекивало Љубиша Тумбаковић је промешао састав за дуел са Мађарском. Од једанаесторице из Осла није било кажњеног капитена Александра Коларова.

Михаило Ристић се преселио на клупу, попут до сада увек стандардног Немању Максимовића, голгетера Орлова Александра Митровића и откровења против Норвешке Филипа Ђуричића. Изостао је и Дарко Лазовић.

Селектор је пружио шансу у шпицу Луки Јовићу, по левом боку играо је Филип Младеновић, уместо Лазовића играо је Мијат Гаћиновић, док је Адем Љајић добио шансу на позицији полушпица.

Србија у првом полувремену није била ни бледа сенка екипе са Улевал стадиона. Почетни пресинг Мађара као да је збунио наше репрезентативце. Тадић и другови тешко су проналазили пут до гола гостију.

Управо је покушај најбољег српског играча у 11. минуту наговестио да би узбуђења пред голом комшија могло да буде, међутим, више их се десило на супротној страни.

Водећи гол Мађарске после грешке Гаћиновића најавио је да ћемо тешко добити потврду на победу у баражу. Дуга лопта Ланга са десног бока дошла је на супротну страну, Мијат Гаћиновић је главом вратио назад, она је погодила Николу Миленковића, уследио је старт Гаћиновића и велика грешка, Норверт Коњивеш је узео поклон, био је бржи од истрчалог голмана Предрага Рајковића и кад га се ослободио није му било тешко да затресе мрежу.

Покушавали су Орлови да што чешће игру пренесу на противничку половину, да буду агресивнији, међутим, тактички добро постављени гости углавном нису имали проблема да зауставе домаћу селекцију. Тадић је после дуплог паса са Љајићем био најконкретнији, али није било проблема за концентрисаног Гулашија.

Добра интервенција Предрага Рајковића после шута Калмара потврдила је да су Мађари били опаснији до одласка на одмор.

Покушао је селектор Тумбаковић да пробуди изабранике направивши две измене на полувремену. Саша Лукић и Немања Радоњић унели су свежину. Управо је Лукићкреирао прву добру акцију Орлова у наставку, али она није донела промену резултата.

Притисли су српски репрезентативци комшије, па је после два узастопна корнера Гаћиновић у 56. минуту умало донео изједначење. Исти играч је још бољу шансу пропустио 120 секунди касније поново на пас Лукића.

Био је то период ангажованије и конкретније игре нашег државног тима. Прекинули су је на тренутак Мађари кад су могли и да повећају вођство да је Холендер боље реаговао на центаршут Николића.

Од 66. минута Тумбаковић је одлучио да Србија заигра са два класична нападача. Душан Влаховић је добио шансу уместо Гаћиновића, а по десном крилу био је Радоњић.

Штета је што одлична акција Младеновића и Влаховића није резултирала изједначењем у 75. минуту. Недостајало је Орловима среће у тим тренуцима, протагониста и потенцијални реализатор су све лепо урадили, међутим, статива је била савезник Мађара.

Гости су ипак, успели да се од 80. минута ослободе притиска наше репрезентације, да запрете и покушају да пре краја обезбеде три бода. Малом је недостајало да у 86. минуту Србија коначно стигне до изједначења, није међутим, било сналажљивости код наших играча после слободњака Гудеља и можда једине грешке голмана Гулашија.