fbpx

Фантастична форма најбољег српског нападача

За играче који срцем и душом играју за државни грб, наступи у репрезентацији доносе огроман подстицај и самопоуздање. Александар Митровић је директан пример да су такве трврдње апсолутно тачне. Невероватни српски голгетер наставио је феноменалну серију погодака, па је данас био стрелац против Астон Виле у Премијер лиги. Ипак, тај погодак није био довољан за Фулам да освоји неки бод на Вила Парку, пошто је домаћин у самој завршници меча стигао до преокрета – 3:1 (0:0).

Али, Митровић је дефинитивно показао да се вратио у праву голгетерску форму. Ово му је био шести погодак на последња четири такмичарска меча, током којих је укупно 289 минута био на терену. Дакле, постизао је голове у просеку на сваких 48 минута. Овај данашњи, укупно тек трећи у Премијер лиги, постигао дао је у 61. минуту, када је на делу показао на којем је нивоу његово самопоуздање у овом тренутку.

Најбољи српски нападач је извршио сјајан притисак на штопере Астон Виле у том нападу и испровоцирао катастрофалну грешку Тајрона Мингса, пресекао му очајну повратну лопту, стуштио се ка голу, предриблао Емилијана Мартинеза и довео састав Скота Паркера у вођство.

Фулам је након тога личио на екипу која контролише ситуацију на терену, па ништа није слутило на катастрофалан пад у завршници, али се још једном показало да је одбрана рак-рана овог тима. Ипак, Астон Вила је головима Трезегеа у 78. и 81. минуту преокренула резултат, док је коначан резултат поставио Оли Воткинс у 87. минуту утакмице. Трезеге је у 78. минуту остао на 14 метара удаљености од противничког гола и одлично реаговао на добру повратну лопту Тајрона Мингса.

Фуламовом голу је кумовала грешка управо Мингса, али се дефанзивцу домаћих у 81. минуту реванширао Абдул НасирАдарабиојо са друге стране. Млади штопер гостију је изгубио лопту на 35 метара удаљености од свог гола. Кејнан Дејвис је био агресиван и упоран, одузео је лопту, а потом фантастично центрирао за други погодак сјајног Египћанина, коме су ово били први погоци у Премијер лиги ове сезоне.

Паркеров тим је очас посла остао без вођства, а што је било још важније за домаћина, и без самопоуздања, па је Астон Вила тај тренутак распада противничке игре искористила да дође до убедљивијег тријумфа.

Све је било решено у 87. минуту. Бертранд Траоре се поиграо са Бобијем Ридом на десном боку, а онда на врху петерца пронашао потпуно самог Воткинса.

Фулам је трећим узастопним поразом додатно себи закомпликовао ситуацију у борби за опстанак, пошто је у опасној зони са три бода мање, али и утакмицом више од Њукасла. Са друге стране, Астон Вила је на пет бодова заостатка за петопласираним Тотенхемом, па је у могућности да се умеша у борбу за европска такмичења, али мора да настави са позитивним резултатима у финишу сезоне.