fbpx

Српски фудбалер Данијел Алексић постигао је погодак у тријумфу свог Башакшехира у мечу 32. кола турске Суперлиге.

Башакшехир је победио Малатију са 3:1, а Алексић је елегантним потезом у 91. минуту дефинитивно решио питање победника.

Толга Чигерчи је у 26. минуту постигао погодак за 1:0, изједначио је Адем Бујук у 71. минуту, па је у 79. Демба Ба промашио пенал за Башакшехир.

Омер Шаинер је у 87. вратио предност домаћину, да би Алексић на петерцу добио пас од Едина Вишће, босанско-херцеговачког интернационалца.

Вишћа је послао тачно додавање, а Алексић је само наместио десно стопало тако да по земљи погоди ближи угао гола Малатије за коначних 3:1.

Ово је Алексићу био шести гол ове сезоне, а има и четири асистенције. Одиграо је 29 утакмица за тим актуелног шампиона Турске.