FK Crvena Zvezda

Zvezda čeka derbi na plus devet: Pešić usrećio decu kluba! (VIDEO)

Ozbiljna kandidatura rođenog Nišlije za mesto startera u 156. večitom derbiju

Zvezda na plus devet čeka večiti derbi i odlazi u Humsku s predumišljajem da ima prvu prvenstvenu meč loptu! Neče se dugo pamtiti meč sa Borcem u okviru 21. kola Superlige, ali je posle evropskog uspeha Crvena zvezda stekla veliku bodovnu prednost, ponovo se oslanjajući na kompilaciju kvaliteta prvog strelca šampionata Aleksandra Pešića.

Rođeni Nišlija je sabirao i brojne promašaje, ali bilo je ovo njegovo veče. U tolikoj meri da je usrećio decu kluba – Luku Adžića i godinu dana mlađeg kolegu po mestu u timu Dejana Joveljića. Prvom je ponovo kao na tacni asistirao, a drugom je u golgeterskom zamahu početkom nastavka omogućio da konačno dobije minute u seniorskoj konkurenciji. Zaslužio je to 18-godišnji momčić iz Bijeljine posle brutalne sezone u omladinskoj konkurenciji. Aplauzom je dočekan Joveljić u 70.minutu, baš kao što je aplauzom ispraćen sa trave Marakane Aleksandar Pešić.

Da ne bude sve po savršenim notama Vladana Milojevića pobrinula se povreda standardnog desnog beka Filipa Stojkovića.

Mnogo toga je bilo drugačije – tačnije sve je bilo drugačije – u odnosu na duel sa Kelnom. Prazna Marakana, izrotiran tim Vladana Milojevića i baš slab tempo. Dobrom postavkom trener gostiju Igor Spasić uspeo je da umrtvi nadu domaćina da će brzo prelomiti utakmicu i moći sa oba oka da gleda ka Humskoj. Iz jednolične slike Zvezdine jalove inicijative i težnje Borca da defanzivom parira, iskočio je samo Aleksandar Pešić.

U svakoj iole ozbiljnijoj akciji mirođija je bio rođeni Nišlija. Prvo poluvreme pretvorilo se u festival promašaja produktivnog Zvezdinog napadača koji je ponekad komplikovao, a ponekad mu je Vladimir Bajić oduzimao šansu da poboljša golgeterski učinak. Lopta ga nije slušala, ali se Pešić ponovo potrudio da bude junak kršenja otpora rivala. Kao mnogo puta u ovom prvenstvu.

Igrao se 36.minut. Kapiten Nenad Milijaš se probudio iz zimskog sna i kao nekad, asistencijom preko glave, spojio sa golom Aleksandra Pešića. Glad za golovima nije uništila najpozitivniju crtu igračke ličnosti napadača Crvene zvezde. Usledio je dribling i odlaganje lopte ka mladom Adžiću koji je ispred sebe imao prazan gol – 1:0.

Preslikana akcija iz kup duela sa Dinamom iz Vranja, kada je mladi krilni fudbaler rešetao na asistencije Pešića Dovoljno za šaljive komentare na tribinama Marakane o tome kako Adžić pola plate treba da da Pešiću.

Pogodak Crvene zvezde malo je otvorio utakmicu, uticao da domaćin znatno popravi utisak. Pokušavali su i Rodić i ponovo Pešić – nije se dao Bajić.

Tamo gde je nastavio u prvom poluvvremenu Pešić je nastavio i u drugom. Ponovo je njegov bek po liniji osetio kapiten Milijaš, Zvezdin napadač je želeo ponovo da proigra Adžića, ali je naterao Otaševića da pogodi sopstvenu mrežu. Tu je bio kraj čačanskog otpora.

CRVENA ZVEZDA – BORAC 3:0 (1:0)
/Adžić 35, Otašević 50ag, Pešić 63/

Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: Sudija: Ilija Brdar

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković (od 66. minuta Gobeljić), Babić, Frimpong, Rodić – Jovičić, Račić – Srnić, Milijaš, Adžić – Pešić (od 70. minuta Joveljić)
BORAC: Bajić – Otašević, Ma. Marinković, Filipović, Obradović – Delić, Knežević, Mi. Marinković, Zoćević – Mateus (od 68. minuta Tripković), Jovanović.