Анализа Видео Ел Фарду Бен Марко Марин Супер Лига Србије ФК Црвена Звезда

Звездина тријумфална формула: Марин пакује, Бен даје! (ВИДЕО)

Црвено-бели убедљиво савладали Спартак у Суботици – 3:1

Марин пакује, Бен даје – Звезда побеђује! То је кроки цртеж дешавања на реновираном стадиону у Суботици, који се посрећио чети Владана Милојевића. Српски шампион је ауторитативном игром у првом полувремену, уз два гола, пречку и стативу припитомио Голубове и забележио још једну очекивану победу у оквиру домаћег првенства – 3:1.

Звезда је успела да сачува снагу за оно што је чека за шест дан на крцатој Маракани, а некадашњи тандем из Олимпијакоса поново је пржио одбрану ривала…. Пријају један другоме Бен и Марин, видели смо то и на Сан Паолу, видели смо то и данас. Још када им се у офанзивним креацијама придружио Симић… Црвено-бели су до нове победе практично стигли са пола снаге. Бројне повреде натерале су Владана Милојевића да у централни део одбране „врати“ повратника из повреде Филипа Стојковића.

Једину нелагоду експедицији са Маракане донела је повреда првог чувара мреже Милана Борјана који је пао директно на леђа и у 50. минуту је морао да уступи место Зорану Поповићу.

Црвена звезда је поново почела да игра у озбиљној брзини. Бар када је реч о српским стандардима. Знали су црвено-бели током одличне јесени и да се муче, али у последње време шампион бљује ватру и утерује страх у кости експресним сламањем отпора. Оно што је виђено у судару са Вождовцем поновљено је на реновираном стадиону у Суботици.

Звезда је ривала шчепла за врат и није га пуштала док није потиписао капитулацију. Тандемска игра Марка Марина и Ел Фарду Бена за последицу је имала погођену стативу, затим и пречку, репрезентативца Коморских Острва. Суботичани су само повремено излазили из своје љуштуре, кључ меча био је у ногама Звездиних маневрсита. Опет је Јованчићједноставним решењима правио вишак, Марин је мајсторисао директним пасовима, Бен био стално близу лопте.

Спартак је некако одолевао до 38. минута. Извукли су се Суботичани после атрактивног покушаја петом Горана Чаушића и већ поменутих удараца Бена, али излет Марка Гобељића био је кобан по Голубове. Звездин универзалац урадио је оно што ради читавог пролећа: осетио је да би лопта могла да дође до друге стативе после акције Марина и Симића,наместио ногу и перфектном дијагоналом погодио супротан угао.

Иницијално вођство дало је крила гостима, свесних чињенице да им се нуди преламање утакмице. Није био толико активан Милан Павков до 41. минута, али је после корнера Марина иницирао прекршај Ћаласан за најстрожу казну. Просто, штопер Спартака га је обгрило са две руке, и ту није било дилеме за Данила Грујића. Бен је са креча стигао до седмог гола у сезони.

Наставак није био толико садржајан. Под утиском повреде Милана Борјана, црвено-бели су рутински одрађивали посао. Желели су да без велике потрошње „закључају“ утакмицу. Није било много шанси, али је на асистенцију Симића, Ел Фарду Бен стигао до осмог првенственог гола.

Спартак је остао дужан домаћој публици. Голубови су били превишени дефанзиви, покушавали су тек спорадично. Откравили су се тек после трећег поготка гостију, када је Обрадовић погодио пречку. Заслужили су Суботичани почасни погодак и на крају га дочекали преко Чечарића у 90. минуту.

СПАРТАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (0:2)