Analiza Derbi Marakana Beograd Mediji Partizan Super Liga Srbije FK Crvena Zvezda

Pavkov evrogolom spasao Zvezdu, Partizan nosi bod sa Marakane, domaćin oštećen

Crvena zvezda i Partizan, 159. put u prvenstvenim duelima. Derbi kao derbi, bez obzira na stanje na tabeli, uvek obećava žestoku borbu

Crvena zvezda – Partizan 1:1 (0:1)

Strelac: 0:1 – Nikolić u 37, 1:1 – Pavkov u 74. minutu.

Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 38.000. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti karton: Marin (C. zvezda), Pavlović, Zakarić, N. G. Miletić, Zdjelar, Nikolić, Urošević (Partizan)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Gajić, Jovičić (od 71. Ivanić), Jovančić (od 81. Čaušić), Ben, Marin, Simić, Boaći.

PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Valijente, Pavlović, N. G. Miletić, Zdjelar, Šćekić, Zakarić, Nikolić, Kosović (od 76. Urošević), Gomeš.

Ovoga puta crveno-beli su u daleko boljoj poziciji, neprikosnoveni su na liderskoj poziciji, bez poraza ove sezone u Super ligi.

Sa druge strane, Partizan za večitim rivalom zaostaje 15 bodova, na trećem je mestu, i večiti derbi vidi kao slamku spasa. Budite uz zurnal.rs i uživo pratite sva dešavanja sa stadiona „Rajko Mitić”.

Tok meča:

0` U sastavu Crvene zvezde nije bilo dilema, i ona jedina o kojoj se pričalo ovih dana razrešena je. Od starta meča zaigraće Veljko Simić, na klupi je ostao Erik Jirka.

Sastav Partizana takođe upravo onakav kakvog ga je Žurnal najavio, dakle na poziciji štopera debitovaće 17-godišnji Pavlović.

5` Prvi korner na meču, posle centaršuta Zakarića loptu je izbio Ben. Opasnosti po gol Zvezde nije bilo.

6` Odmah korner na drugoj strani. Izveo ga je Marin, poslao je loptu u peterac, ali je Stojković bio siguran.

8` Prva šansa na meču, Nikolić je vratio loptu ka Rikardu, a reprezentativac Zelenortskih ostrva je šutirao sa 19 metara, ali pravo u golmana Borjana.

18` Žuti karton za Pavlovića, koji je u skoku laktom udario Boaćija. Sudija Grujićnije imao dilemu.

21` Prva šansa za Zvezdu, akciju je pokrenuo i završio Marin, ali je Stojkovićuspeo da izbije loptu u korner.

22` Jovičić je iznudio korner, posle kojeg je Zvezda postigla gol, učinio je to Ben. Ali, pomoćnik Mihajlović je podigao zastavicu, ctrveno-beli su žestoko oštećeni!

26` Prekršaj Pavlovića na Boaćiju, mladi štoper ga je vukao u kontinuitetu, rizikovao je drugi žuti karton, ali mu je Grujić ovoga puta progledao kroz prste. Ali, žute kartone su zbog čarki dobili Marin i Zdjelar.

31` Tražila je Zvezda jedanaesterac, pao je u šesnaestercu rivala Simić, ali ni govora o tome. Od svega domaći su dobili korner, posle kojeg nije bilo opasnosti.

35` Tražio je jedanaesterac i Partizan, pao je u šesnaestercu Zvezde Kosović, ali se Grujić samo nasmejao.

37` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Nesporazum Borjana i Milunovića, iskoristio je to Nikolić koji je vrhom kopačke loptu i sproveo je u mrežu.

44` Odličan pokušaj Zakarića sa 30 metara, Borjan je pogledom ispratio loptu koja je otišla preko njegovog gola.

45` Četvrti sudija pokazao je tri minuta nadoknade.

45+4` Korner za Zvezdu, dozvolio je Grujićda ga domaćin izvede. Odbrana Partizana je izbila lopta, do Gajića, koji jer šutirao sa 22-23 metra, ali visoko preko gola Stojkovića.

46` U svlačionici je Milojević ostavio Simića, u nastavku meča igraće sa dva špica, na terenu je Milan Pavkov.

50` Žuti karton za Zakarića zbog starta na Stojkoviću.

53` Još jedan žuti karton za igrače Partizana, ovoga puta za N. G. Miletića.

56` Odlična prilika za crveno-bele, Marinje izveo korner, Jovančić je bio najviši u skoku, ali je Stojković još bolje intervenisao.

60` Odlična prilika za Jovančića, koji je „zalomio” Pavlovića i potom šutirao, ali se zatresao spoljni deo mreže Partizanovog gola.

62` Posle kornera koji je izveo Marin, Milunović je bio najviši u skoku, šutirao je preko gola. Dok je padao, pao je na Boaćija, koji je na trenutka izgubio svest.

67` Još jedan veliki nesporazum Zvezdine odbrane, tačnije grube greške Gajića, ali je Borjan nekako uspeo da interveniše pre Kosovića. Koji sekund kasnije golman crveno-belih se povredio, ali će nastaviti meč.

71` Druga izmena u Zvezdi, umesto bledog Jovičića na terenu je Mirko Ivanić.

74` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Pavkov je odlično uspeo da glavom loptu ka Benu, ovaj je vratio Zvezdinom špicu, koji je opalio po lopti sa ivice šesnaesterca, ona je udarila u stativu i odsela u Stojkovićevoj mreži – 1:1.

76` Žuti karton za Ivanića zbor protesta. U Partizanu u međuvremenu prva izmena, ušao je Slobodan Urošević, van terena je Kosović.

81` Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi, na terenu je Goran Čaušić, van igre Jovančić.

87` Bezobrazan potez Nikolića, laktom je udario Stojkovića, u blizini Grujića. Sudija mu je pokazao žuti karton, mirne duše je mogao da ga isključi. Javno je opomenut potom i Urošević, posle čarki između dve klupe.

90` Četvrti sudija je pokazao tri minuta nadoknade.

90+3` U nadoknadi vremena gotovo ništa nije dogodilo. I drugi ovosezonski derbi završen je kao i prvi, istim rezultatom – 1:1.